Wypożyczalnia Samochodów CAR7: Warszawa

Dlaczego wypożyczalnie samochodów wymagają płatności kartą

Wszystko o płatności za wynajem samochodu

płatność kartą płatniczą
BEZPIECZEŃSTWO

Płatność za wynajem aut

Wypożyczalnie samochodów odchodzą od płatności gotówką, na rzecz kart płatniczych oraz płatności online. W tym artykule dowiesz się, dlaczego stosują takie praktyki.

Branża wypożyczalni samochodów nie jest to temat prosty, ze względu na występujący odsetek oszustów oraz ludzi nieuczciwych. Gdy procent oszustów przekroczy pewien próg, wypożyczalnia samochodów przestaje być opłacalna.

Płatność tylko kartą płatniczą

Płatność kartą płatniczą ma korzyści równie dla wynajmującego oraz najemcy.
Dla klienta - świadczy o uczciwości wypożyczalni samochodów, firma, która nie ma terminali płatniczych, nie jest pewna, ponieważ założenie terminala płatniczego przechodzi wszelkie kontrole bankowe. Dla klienta to również 100% potwierdzenie wynajmu oraz bezpieczeństwo.

Dla wypożyczalni samochodów - jest to jedyna i słuszna metoda weryfikacji klienta. Odmawianie płatności kartą płatniczą, świadczy o tym, że klient jest nieuczciwy. Jest to jedyna pewna metoda weryfikacji. Dowód osobisty można podrobić - z kartą będzie ciężej.

Czy należy się obawiać, że z karty zostaną pobrane dodatkowe środki ?

Wypożyczalnia samochodów nie ma prawa pobrać kwoty wyższej niż, ta podana na umowie wynajmu. Dlatego nie masz się co obawiać o dodatkowe koszty. Oczywiście należy przestrzegać zasad umowy z wypożyczalnią samochodów. Jeśli będziesz stosował się do ogólnych uczciwych zasad, to żadne koszty Ci nie grożą, w tej kwestii zachęcamy do zapoznania się z tematem: Dodatkowe koszty w wypożyczalni samochodów

Co jeśli z karty płatniczej została pobrana wyższa kwota ?

Zagraniczne wypożyczalnie samochodów, często pobierają kwoty wyższe niż te zakładane. Jest to oszustwo, ponieważ ściągają opłaty za "dziwne warunki ubezpieczenia", gdzie w rzeczywistości okazuje się, że płacimy nawet 50% więcej za wynajem, niż sugerował nam portal np. "rentalcars". Taka sytuacja ma najczęściej miejsce za granicą, w miejscowościach turystycznych. Turysta, który jest na wakacjach, nie kalkuluje kosztów, w wielu przypadków nie zna również języka, aby dochodzić swoich praw, macha ręką. W takich sytuacjach należy stanowczo zareagować i najlepiej wycofać się z wynajmu - wtedy cała kwota zostanie zwrócona. Jako wypożyczalnia samochodów jesteśmy przeciwni stosowania takich praktyk oraz staramy się zadbać o świadomość klienta w takich kwestiach.

Podsumowanie:

Płatność kartą to korzyść zarówno dla klienta jak i wypożyczalni samochodów. Jednak wynajmując samochód za granicą, nie należy się sugerować pośrednikami wynajmu typu "rental cars", ponieważ w rzeczywistości może nam zostać doliczona bezsensowna dodatkowa opłata, aby złapać głupiego klienta. Dlatego przed wynajmem czytaj dokładnie jaka kwota ma zostać pobrana z karty - jeśli będzie wyższa, to wycofaj się z wynajmu i skorzystaj z innej wypożyczalni samochodów. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Oddziały CAR7 - samochody osobowe

wypożyczalnia samochodów lublin

Wypożyczalnia samochodów
Lublin

Przejdź
wypożyczalnia samochodów lublin lotnisko

Wypożyczalnia samochodów
Lublin Lotnisko

Przejdź