Wypożyczalnia Mustang Warszawa: Warszawa

Jak jeździć Mustangiem

Poradnik bezpiecznej jazdy Ford Mustang

jak jeździć mustangiem
Poradnik

Bezpieczna jazda Fordem Mustangiem GT

Ford Mustang GT - najbardziej rozpoznawalny samochód sportowy na świecie. Pochodzi z dalekiej ameryki, historia Mustangów rozpoczęła się w roku 1964. Ford Mustang został stworzony pod Amerykańskie drogi - a z własnego doświadczenia i podróży po USA wiemy, że tam drogi wyglądają inaczej niż w europie - wszystko jest większe, szybsze i prostsze. Drogi między stanami w USA to jedna wielka i prosta Autostrada, na której jedziemy praktycznie na wprost, bez skręcania.

Europejskie i wschodnie marki (Japonia, Korea-Południowa) samochodów są dostosowane do warunków, w których drogi są: węższe, mniejsze i z dużą ilością zakrętów, a zarazem pojazdy są bardziej skrętne i nie mają tyle mocy. Jako że Ford Mustang jest dostosowany do warunków Amerykańskich, to w Europie jazda nim będzie trudniejsza, ponieważ jest dostosowany do jazdy na wprost. Po przeczytaniu tego poradnika, na pewno poradzisz sobie z nim bez problemów Europejskich warunkach.

Najważniejsza zasada:

Zakaz wyłączania kontroli trakcji podczas jazdy - wyłączenie kontroli trakcji podczas jazdy w każdym przypadku kończy się wpadnięciem w poślizg. W każdym przypadku przedstawionym na filmie kontrola trakcji była wyłączona, jeśli będziemy mieli włączoną kontrolą trakcji, taka rzecz się nie wydarzy.

Pierwsza jazda - od czego zacząć:

CAR7 radzi - jazdę Mustangiem zaczynamy od przełączenia na tryb zimowy, sprawi to, że będziemy mieli do dyspozycji tylko ok. 200 koni mechanicznych. Jest to tryb bezpieczny, pozwoli nam "wyczuć gaz" i samochód.

Jak włączyć tryb zimowy ?

Tryb zimowy włączamy za pomocą przełącznika, który znajduje się na desce rozdzielczej (nad drążkiem skrzyni biegów). Na zdjęciu jest to przycisk po prawej stronie z napisem "mode".

Jak włączyć tryb zimowy

Kolejny krok:

Tryb normalny - kiedy już oswoimy się z samochodem, możemy przełączyć na tryb normalny - tryb normalny daje nam do użytku 460 koni mechanicznych. Na tym trybie musimy zachowywać większy rozsądek i rozwagę. A jeszcze większą na trybach: "Sportowy" i "Tor wyścigowy."

Duża moc silnika, wyższy moment obrotowy + tylny napęd

Moc powyżej 400 koni mechanicznych, to nie żarty. W połączeniu z tylnym napędem i brakiem rozsądku to gwarantowana kolizja. Gazu używamy bardzo ostrożnie, a na zakrętach praktycznie wcale.

  • Kiedy przyśpieszamy:

    Mustangiem przyśpieszamy tylko w przypadku, gdy droga jest sucha, prosta oraz równa, a także mamy włączoną kontrolę trakcji.

    Nie przyśpieszamy gwałtownie na zakrętach, z wyłączoną kontrolą trakcji oraz w warunkach śliskiej nawierzchni (deszcz, śnieg, gołoledź, liście itp.)

Niskie progi

Jak na sportowy samochód przystało, prześwit w Mustangu jest stosunkowo niski, zderzak nie wystaje nad krawężnik. Dlatego podczas parkowania należy zachować odstęp od krawężnika.

Podczas przejeżdżania przez progi zwalniające zmniejszamy prędkość do minimum. Staramy się również omijać drogi, których remont odwiedził ostatni raz, kiedy Polską rządził Władysław Jagiełło.

Podsumowanie:

Jak w każdej dziedzinie życia, tak i w jeździe Mustangiem najważniejszy jest rozsądek. Przestrzegając tych kilku podstawowych zasad, możesz być pewny, że będziesz miał frajdę i bezpieczeństwo z jazdy Mustangiem. Pamiętajmy też o parkowaniu Mustanga w bezpiecznym miejscu, co by sąsiad gwoździem nie przerysował, bo szybszy od passata.

Chcesz wynająć Mustanga ?

wynajem mustanga warszawa

Wynajem Mustang Warszawa

zobacz
wynajem mustanga lublin

Wynajem Mustang Lublin

zobacz

Oddziały CAR7 - samochody osobowe

wypożyczalnia samochodów lublin

Wypożyczalnia samochodów
Lublin

Przejdź
wypożyczalnia samochodów lublin lotnisko

Wypożyczalnia samochodów
Lublin Lotnisko

Przejdź