Wypożyczalnia Samochodów CAR7: Warszawa

Dodatkowe koszty w wypożyczalni samochodów

Dowiedz się jak uniknąć ukrytych kosztów

koszta dodatkowe wynajem aut
Poradnik

Opłacalność wynajmu - koszta dodatkowe

Ceny wynajmu samochodów są zależne od wielu czynników: m.in. sezonowość, dni tygodnia, od tego, w jakiej wypożyczalni samochodów wynajmujemy samochód, a także od tego, czy korzystamy z usług pośrednika m.in. RentalCars, HappyCar itp. Warto przemyśleć sposób wynajmu, dlatego przedstawimy Ci plusy oraz minusy dwóch form wynajmu.

Korzystanie z usług pośrednika:

Korzystanie z usług pośrednika typu "RentalCars" - jest bardzo często spotykaną praktyką. To szczególna korzyść wynajmu aut za granicą, z tego względu, że na pewno dostaniemy samochód (nie koniecznie po początkowej cenie), a także mamy wypisane wszelkie warunki ubezpieczenia itp. w ojczystym języku (wszystko jest zrozumiałe). Pośrednicy zazwyczaj posiadają support w języku polskim, dlatego w razie problemów można się dogadać, ale nie zawsze. Wynajem przez pośrednika jest zdecydowanie droższy, ponieważ pośrednicy pobierają nawet 20% prowizji. Oczywiście, trzeba uważać przy każdym wynajmie, jednak bardzo często u pośrednika wyświetlona zostaje zaniżona cena wynajmu, a przy samym wynajmie okazuje się nagle, że zostały nam doliczone dziwne opłaty i nasz wynajem nagle stał się 50% droższy, a my co robimy ? Odpuszczamy, jesteśmy za granicą, nie znamy języka i w ten sposób firmy zarabiają na nas grube miliony.

Osobiście znam kilka osób, które zapłaciły dużo więcej, niż podawał RentalCars. Sam osobiście zostałem oszukany w ten sposób w Hiszpanii, gdzie nagle z mojej karty została pobrana kwota dwukrotnie wyższa. Jednak szybko się zorientowałem i zrezygnowałem całkowicie z takiego wynajmu i skorzystałem z lokalnej wypożyczalni.

Korzystanie z lokalnych firm:

Lokalne firmy także korzystają z portali typu "RentalCars" - jednak jak wcześniej pisaliśmy, pobierają oni prowizję, a co za tym idzie, wynajmując auto bezpośrednio z wypożyczalni, dostaniemy na pewno niższą cenę. Kolejną korzyścią jest to, że mniejsze firmy są mniej problemowe, można dostać większy rabat. Wynajem bezpośrednio z wypożyczalni jest korzystniejszy finansowo oraz mamy dużo mniejsze ryzyko dodatkowych kosztów. Minusem może być wynajem w mniej cywilizowanych krajach, gdzie oszustwa są na porządku dziennym - dlatego tam zleciłbym wynajem przez pośrednika. W innych przypadkach - bezpośednio z wypożyczalni.

Jak nie narazić się na dodatkowe opłaty ?

W krajach cywilizowanych polecamy w wynajem bez pośrednika - prosto z wypożyczalni. W krajach mniej cywilizowanych - od pośrednika.

Stosuj się do 9 zasad:

1. Przed każdym wynajmem zrób zdjęcia pojazdu dookoła, zwróć uwagę na wszelkie uszkodzenia.

2. Zwracaj pojazd w takim samym stanie technicznym - jeśli nie wykupiłeś usługi sprzątania, to posprzątaj auto.

3. Zwróć pojazd z początkowym stanem paliwa.

4. Nie pal w pojeździe.

5. Nie przewóź zwierząt.

6. Nie spóźniaj się, a jeśli to nie jest możliwe, to poinformuj o tym wcześniej.

7. Szanuj wynajęty pojazd, wszystkie wynajmowane samochody mają systemy, które wykrywają oszustwa klientów.

8. Czytaj dokładnie warunki umowy i ubezpieczenia.

9. Zawsze wykupuj pełne ubezpieczenie pojazdu i czytaj, co one obejmuje.

Oddziały CAR7 - samochody osobowe

wypożyczalnia samochodów lublin

Wypożyczalnia samochodów
Lublin

Przejdź
wypożyczalnia samochodów lublin lotnisko

Wypożyczalnia samochodów
Lublin Lotnisko

Przejdź